اين بخش مشتمل بر 24 تخت اطفال می باشد.

بيماران بستري در اين بخش عموماً بيماران داخلي اطفال با بيماري هايي چون اسهال و استفراغ، پنوموني، برونشيت، تب و تشنج می باشند.

این بخش دارای دو اتاق ایزوله با امکانات استاندارد است. در اتاق درمان این بخش سه تخت به منظور ارائه خدمات درمانی در مرحله قبل از بستری و بستری موقت بیماران استفاده می شود.

رئيس بخش خانم دکتر اعتصامی متخصص اطفال، در كنار سایر پزشكان متخصص اين بخش دكتر دشتی،  دكتر کشاورزی، دكتر فرزادی، دكتر هجرتی و دکتر حقیقی به درمان بيماران اين بخش مي پردازد.

سرپرستار اين بخش سرکار خانم هنرجویان  با 14 سال سابقه كار در بخش CCU، از سال 1390 مسئوليت اين بخش را بر عهده دارد.در این بخش 24 پرستار وظیفه مراقبت از بیماران را بر عهده دارند.

در بخش اطفال گروهی از متخصصین اطفال مجرب فارس فعالیت می کنند.

پزشکان متخصص اطفال در زمینه های مختلف داخلی و جراحی و نیز پرستاران مجرب، خدمات جامعی را در درمان و مراقبت از کودکان بیمار انجام می دهند.

این بخش مجهز به تجهیزات پیشرفته برای مراقبت از کودک می باشد.

خدمات قابل ارائه در این بخش عبارتند از:

·         بیماریهای عفونی

·         بیماریهای گوارشی

·         بیماریهای قلبی

·         بیماری های تشنجی

·         اورژانس 24 ساعته

پذیرش بیماران بصورت شبانه روزی انجام می شود و متخصص اطفال در دو شیفت صبح و عصر در بیمارستان حضور دارند.

مشخصات ویژه بخش اطفال:

·         وجود پرسنل با روابط عمومی بالا و ارتباط موثر با کودکان و والدین آن‌هاست که موجب بالا بردن سطح رضایتمندی بیماران و والدین آن‌ها می‌شود.

·         در این بخش یک اتاق بازی مجهز به وسایل متنوع جهت بازی کودکان است.

·         رنگ آمیزی متنوع و شاد اتاق‌ها و وسایل بخش از نکات برجسته این بخش است.

واحدهای درمانگاهی:

·         داخلی اطفال

·         قلب

خدمات پاراکلینیکی ارائه شده در درمانگاه شامل تست های تشخیصی  نوار قلب، نوار قلب جنین، اکوکاردیوگرافی، هولترمانیتورینگ رادیولوژی و سونوگرافی، آزمایشگاه  می باشد.

كودكان و دندانپزشكي تحت بيهوشي:

كودكان به دليل وجود دندانهاي پوسيده و عفوني متعدد مبتلا به دردهاي شديد، كم خوابي، عفونتهاي تكرار شونده، مشكلات تغذيه اي رشدي و حتي مشكلات رفتاري ميشوند.

به دليل ترس و اضطراب كودكان در برابر درمانهاي دندانپزشكي، غير قابل كنترل و غير همكار ميشوند و اين يكي از بزرگترين چالشهاي دندانپزشك و خانواده ها ميباشد.

عدم همكاري كودك باعث كاهش كيفيت و دقت درمان شده و اصرار به خدمات دندانپزشكي با اين سبك بروز آثار منفي روحي و رواني در كودكان ميشود.

با دندانپزشكي تحت بيهوشي ضمن جلوگيري از عوارض ناخوشايند ذكر شده تنها در يك جلسه تمامي درمانهاي مورد نياز كودك شما بابهترين كيفيت تحقق ميابد.

آموزش به بیمار:

آموزش به بيماران يكي از شاخص هاي كيفيت پذيرفته شده درماني است.تمام بيماران حق دارند در مورد حفظ و ارتقاء سطح سلامت و پيشگيري از بيماري ها آموزش هاي مناسب دريافت نمايند.

آموزش به بيماران فوايد و نتايج مثبت زيادي در بر دارد:

۱- كاهش هزينه هاي مراقبت هاي بهداشتي
۲- افزايش كيفيت مراقبت ها
۳- كمك به بيمار در به دست آوردن استقلال و خودكفايي بيشتر

در جهت رسيدن به اهداف فوق واحد آموزش به بيماران قالب هاي متفاوتي را در بخش هاي مختلف طراحي نموده است كه اين قالب ها شامل متن قابل چاپ، پمفلت هاي آموزشي، اسلايد هاي تعاملي، ويديو و صوت هستند كه در بخش هاي مختلف از قبيل شناخت اندام هاي بدن، پيشگيري از بيماري ها، شناخت بيماري ها و آزمايش هاي تشخيصي ارائه مي شوند.جلسات ماهیانه آموزش مانند کنفرانس‌ها همراه با پمفلت با حضور سوپروایزر آموزشی برگزار می‌شود.

بنابراين با توجه به قرار داشتن بيمارستان در چنين منطقه راهبردي و با توجه به نيازهاي روزافزون به خدمات درماني علي الخصوص در كودكان بعنوان گروه آسيب پذير اجتماع ،مسئولين ، پزشكان و كاركنان بيمارستان همواره در تلاش هستند تا ضمن ارائه خدمات با كيفيت ، در ارتقاء سطح رضايت بيماران گام ارزنده اي برداشته باشند.

  
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1395-9-24 8:11        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ