بیمارستان قلب الزهرا (س): مجهز به تنها مرکز بازتوانی و توانبخشی قلب در جنوب کشور

ماهانه بیش از 100 بیمار قلبی از خدمات واحد بازتوانی و توانبخشی بیمارستان قلب الزهرا (س) بهره مند می شوند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، یکی از علل مهم بروز بیماری های قلبی و عروقی ناشی از سبک اشتباه زندگی و عادت به رفتار های پر خطر می باشد.

مدیر بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) درمان کامل بیماری های قلبی و عروقی را علاوه بر تشخیص به موقع و درمان دارویی، نیازمند تصحیح سبک زندگی دانست.

دکتر علی جنگجو با معرفی بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) به عنوان تنها مرکز مجهز به بازتوانی و توانبخشی قلب در جنوب کشور، گفت: این بخش با برخورداری از تجهیزات پیشرفته و حضور دائم متخصص پزشکی ورزشی، نقش مهمی در تکمیل دوره درمان بیماران قلبی ایفا می کند.

 دکتر جنگجو ادامه داد: این واحد علاوه بر درمان تکمیلی بیماران بستری، خطر ابتلا به ناراحتی های قلبی را نیز در آینده کاهش می دهد، فشار خون را کنترل می کند، کلسترول و چربی خون بالا را تنظیم می نماید و در درمان چاقی و اضافه وزن نقش موثری دارد.

مدیر بیمارستان قلب الزهرا (س) افزود: بازتوانی و توانبخشی قلب محدوده وسیعی از بیماران عمل قلب باز، آنژیوپلاستی، سکته قلبی، آنژین صدری و ... را پوشش می دهد و در افزایش توان قلبی-ریوی، کاهش اضطراب و افسردگی و بهبود عوارض ناشی از بسیاری از بیماری ها موثر است.

جنگجو دوره کامل بازتوانی و توانبخشی قلب را متناسب با شرایط بیمار بین 20 الی 40 جلسه یک ا تا دو ساعته عنوان کرد و گفت: بیمار در این مدت تحت نظارت کامل متخصص پزشکی ورزشی بخش قرار می گیرد.

دکتر علی جنگجو همچنین اضافه کرد: بازتوانی و توانبخشی قلب در تسریع درمان مراجعین ترک دخانیات نیز کارساز می باشد و با تنظیم برنامه های بلند مدت تحت عنوان "برنامه های فاز نگهداری" یا "maintenance"، بیمار را از آسیب مجدد قلب تا حد زیادی محافظت می نماید.

گفتنی است این بخش با همت والای نیکوکار ارجمند سرکار خانم مهندس شمس الملوک همیری در سال 1387 احداث و تجهیز شده است.

  
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1395-12-22 9:31        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ