تنها واحد دندانپزشکی دولتی ویژه بیماران قلبی در جنوب کشور

سالیانه بیش از 11 هزار بیمار از خدمات دندانپزشکی بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) بهره مند می شوند.


به گزارش روابط عمومی بیمارستان، در مواقعی که افراد برای درمان درد دندان خود به دندانپزشک مراجعه می کنند، قبل از هر اقدامی باید از وضعیت جسمی بیمار آگاهی کامل حاصل شود.

بنا بر این گزارش، در صورت وجود مشکلات قلبی – عروقی در مراجعین دندانپزشکی، استفاده از ماده بی حسی با محدودیت های فراوانی مواجه است که عدم رعایت این موضوع موجب بروز خطرات جبران ناپذیری برای بیمار خواهد شد.

دکتر علی جنگجو با معرفی بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) به عنوان تنها مرکز دولتی مجهز به واحد دندانپزشکی ویژه بیماران قلبی گفت: یکی از اقدامات مهم این بیمارستان ارائه خدمت به بیمارانی است که علاوه بر مشکلات قلبی و عروقی از درد دندان نیز رنج می برند.

دکتر جنگجو ضمن اشاره به حساسیت فرایند درمان در این نوع از بیماران گفت: حضور متخصصین قلب و بیهوشی این امکان را فراهم کرده است تا خدمات دندانپزشکی بیماران قلبی در بی خطرترین حالت انجام پذیرد.

دکتر جنگجو ادامه داد: در حال حاضر این واحد با چهار یونیت دندانپزشکی، یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال و یک دستگاه OPG و برخورداری از دندانپزشکان متخصص تمامی خدمات مربوطه از جمله ترمیمی، جراحی لثه، ایمپلانت، دندانسازی، عصب کشی و جراحی دندان را به اطفال و بزرگسالان ارائه می نماید.

وی همچنین به آمار 360 دندانپزشکی تحت بیهوشی در سال قبل اشاره کرد و گفت: خدمات این واحد برای بیماران عقب افتاده ذهنی-حرکتی، اطفال و بزرگسالان دارای شرایط خاص تحت بیهوشی، بدون نیاز به بستری و با حداقل هزینه انجام می گیرد.

مدیر بیمارستان قلب الزهرا (س) افزود: بنا بر آخرین آمار دریافتی، دندانپزشکی ویژه بیماران قلبی بیمارستان سالیانه به بیش از 11 هزار بیمار سرپایی و 1000 بیمار بستری خدمت ارائه می دهد.

دکتر جنگجو در پایان با اشاره به بیمه های طرف قرارداد با این واحد دندانپزشکی گفت: تمامی خدمات ارائه شده براساس تعرفه دولتی و با کیفیت مطلوب ارائه می شود.

گفتنی است این بخش به همت نیکوکار ارجمند جناب آقای دکتر علی قاضی پور در سال 1389 احداث، تجهیز و راه اندازی گردیده است.

 

  
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-2-14 11:01        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ