اسپیکل تراکینگ اکو، خدمتی دیگر از بیمارستان قلب الزهرا (س)

بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) به یکی از پیشرفته ترین دستگاه های اکوکاردیوگرافی روز دنیا مجهز شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، این دستگاه از خانواده GE و  قادر به انجام انواع مختلفی از عمل تشخیصی اکوکاردیوگرافی است.

مدیر بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) با اشاره به تاثیر بسیار مثبت این دستگاه در ارتقاء کیفیت اکوکاردیوگرافی بیماران گفت: دستگاه مذکور در حال حاضر یکی از پیشرفته ترین انواع موجود می باشد.

دکتر علی جنگجو با معرفی قابلیت های این دستگاه از قبیل اکو رنگی داپلر، استرس اکو، اکو بافتی، اکو از راه مری و آنالیز عددی عملکرد قلب به امکان انجام "اسپیکل تراکینگ اکو (Speckle Tracking Echo)" توسط این دستگاه اشاره کرد و افزود: بررسی عملکرد بطن چپ و EF بیماران قلبی مهمترین هدف اکوکاردیوگرافی است که تحت عنوان "اسپیکل تراکینگ اکو" معرفی می شود.

دکتر جنگجو ادامه داد: تا قبل از راه اندازی این دستگاه، بیماران جهت انجام اسپیکل تراکینگ اکو ناگریز به مراکز دیگر اجاع داده می شدند که با مشکلات عدیده ای مواجه بود و با فعال شدن دستگاه جدید این مشکل برطرف شده است.

وی همچنین ضمن اشاره به دقت بالا و کیفیت بسیار خوب دستگاه از میزان بالای رضایت متخصصین فلوشیپ اکو نسبت به عملکرد دستگاه سخن گفت و اگفت: اینکه بیمارستان بتواند تمامی خدمات مورد نیاز بیماران را در درون خود رفع نماید یکی اهداف همیشگی تیم مدیریتی آن بوده است.

مدیر بیمارستان قلب الزهرا (س) همچنین در پایان از راه اندازی بخش سی تی اسکن تا پایان تابستان سال جاری خبر داد و ابراز امیدواری کرد با راه اندازی این بخش علاوه بر افزایش رفاه حال مراجعین، حجم فشار از سایر مراکز نیز کاهش یابد.

گفتنی است بخش اکوکاردیوگرافی بیمارستان به همت نیکوکار ارجمند جناب آقای حاج حبیب بهرامن در سال 1379 احداث و راه اندازی شده است و در حال حاضر با 11 دستگاه اکو مشغول ارائه خدمت به مراجعین می باشد.

  
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-4-17 8:44        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ