کسب رتبه برتر در اجرای کد 247 توسط بیمارستان قلب الزهرا (س)

بیمارستان قلب الزهرا (س) به عنوان یکی از سه بیمارستان برتر کشور در مدیریت درمان بیماری های قلبی معرفی شد و لوح تقدیر دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، این مراسم روز چهارشنبه 11 مرداد با حضور وزیر و معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در بیمارستاتن قلب شهید رجایی تهران برگزار شد.

رئیس بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) در حاشیه این مراسم با اشاره به اهمیت این طرح در کاهش مرگ و میر بیماران گفت: سرعت عمل به همراه تشخیص صحیح و اقدام فوری برای نجات بیماران سکته حاد قلبی و مغزی به عنوان مهمترین عامل در نجات بیمار از مرگ حتمی و کاهش عارضه مطرح است.

دکتر پیمان ایزدپناه با بیان اینکه شایع ترین علت مرگ در دنیا سکته های قلبی است ادامه داد: عدم آگاهی مردم در مسائل تغذیه، سبک صحیح زندگی، بی تحرکی، مصرف دخانیات و بی توجهی به علائم اولیه مشکلات قلبی – عروقی سبب بروز سکته های حاد قلبی می شود.

وی گفت: از مهر 1394 همزمان با آغاز طرح 247 تا کنون بیش از 1100 بیمار سکته حاد قلبی به بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) مراجعه کرده اند که 886 نفر از آنها در کمترین زمان تحت عمل آنژیوپلاستی اولیه قرار گرفته اند.

دکتر ایزدپناه در ادامه افزود: کمتر از 4 درصد از بیماران حاد سکته قلبی منجر به فوت می شوند که امیدواریم همین درصد ناچیز هم به صفر برسد.

رئیس مرکز آموزشی درمانی بیمارستان قلب الزهرا (س) اضافه کردن دستگاه آنژیوگرافی دوم را یکی از مهمترین اقدامات طرح مدیریت درمان سکته قلبی عنوان کرد و گفت: در کنار تجهیز و فعال سازی بخش کت لب بیمارستان به دومین دستگاه آنژیوگرافی، تعداد اینترونشنیست ها را به منظور تسریع تشخیص و درمان بیماران افزایش داده ایم.

وی افزایش تخت های ریکاوری آنژیوگرافی، افزایش تخت های پست آنژیو از 26 به 32 عدد، بررسی دقیق فرم های 247 و برگزاری سمینارهای آموزشی و جلسات توجیهی را از دیگر اقدامات مهم و اثر بخش مدیریت درمان بیماران سکته قلبی دانست و گفت: این اقدامات منجر به افزایش 10 درصدی آنژیوپلاستی اولیه از 65 درصد در ابتدای طرح به 75 درصد در حال حاضر شده است.

دکتر پیمان ایزدپناه کاهش میانگین زمانی آنژیوپلاستی اولیه (Door To Device Time) را یکی دیگر از نتایج مهم این اقدامات معرفی کرد و گفت: ما توانسته ایم این میانگین زمانی را از 131 دقیقه در ابتدای طرح به کمتر از 60 دقیقه کاهش دهیم.

رئیس بیمارستان قلب الزهرا (س) در پایان ضمن تقدیر از زحمات تمامی کارکنان گفت: معرفی این بیمارستان به عنوان یکی از 3 بیمارستان برتر کشور در اجرای کد 247 نتیجه همدلی، احساس مسئولیت و کار و فعالیت خستگی ناپذیر همکارانی است که زندگی خود را وقف درمان بیماران کرده اند.


گزارش تصویری:
جهت نمایش عکس ها در اندازه اصلی روی آنها کلیک نمایید.

همایش 247همایش 247همایش 247همایش 247
همایش 247همایش 247همایش 247همایش 247
همایش 247همایش 247همایش 247همایش 247
همایش 247همایش 247همایش 247همایش 247  
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-6-9 11:10        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ