بخش کودکان شهید حجازی بیمارستان، آموزشی شد.

 

بخش اطفال کودکان شهید حجازی بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) به بخش آموزشی درمانی تبدیل شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، از ابتدای تابستان سال جاری این بخش با پیشنهاد تیم مدیریت بیمارستان و تایید رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به بخش درمانی – آموزشی تبدیل شد.

مدیر بیمارستان قلب الزهرا (س) با اظهار خرسندی از این اتفاق مهم گفت: حضور اساتید هیات علمی در بخش های درمانی علاوه بر کمک به چرخه آموزش پزشکی کشور موجب افزایش بار علمی و ارتقاء سطح کیفی خدمات درمانی نیز می گردد.

دکتر علی جنگجو افزود: یکی دیگر از مزایای این اقدام، کمک به حل مشکل کمبود فضای آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و همچنین ایجاد بستری مناسب جهت تبادل اطلاعات بروز بین متخصصین و اساتید هیات علمی می باشد.

وی انتقال تجربه از متخصصین به دانشجویان را یکی دیگر از ثمرات موثر این رویداد معرفی کرد و گفت: دانشجویان می توانند در کنار مطالب تئوری و آکادمیک اساتید هیات علمی، از تجربیات عملی متخصصین بخش نیز بهره مند شوند.

دکتر جنگجو ضمن اشاره به حضور 24 ساعته متخصصین اطفال در تمام ایام هفته گفت: ضریب اشغال تخت های بخش اطفال بسته به شرایط جوی و فصلی بین 68 تا 99 درصد متغییر است که در صورت تکمیل ظرفیت بخش طبق هماهنگی با مسئولین گروه اطفال دانشگاه و در چهارچوب تعاملات بین بیمارستانی، بیماران به سایر مراکز ارجاع داده می شوند.

مدیر بیمارستان قلب الزهرا (س) در پایان از پیگیری احداث و تجهیز بخش اتفاقات اطفال خبر داد و افزود: پروژه بهسازی بخش اطفال در سه فاز بخش بستری، بخش اتفاقات و نصب آسانسور پیش بینی شده است.

گفتنی است به همین مناسبت طی مراسمی از زحمات دکتر محمد رحیم کدیور در راه اندازی و ساماندهی به امور آموزشی بخش تقدیر و تشکر به عمل آمد.

  
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-6-9 12:19        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ