"انجام 36 عمل پرمننت در سه ماهه اول سال 1396"

 

عوامل مختلفی در ایجاد آریتمی و بی نظمی قلب نقش دارد؛ از علت مادرزادی گرفته تا بیماری های قلبی.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، در آریتمی مادرزادی فرد ممکن است دارای یک عصب اضافه در قلبش باشد یا آن که جدار قلب وی ضخیم یا نازک باشد که باعث آریتمی قلب می شود.

از طرفی آریتمی می تواند ناشی از بیماری های قلبی باشد؛ مانند آن که فردی در اثر مسدود شدن رگ های قلب، سکته کند و قلب وی دچار آریتمی شود. آریتمی همچنین ممکن است در اثر نبود دریچه قلب به وجود آید؛ اما بسیاری از افرادی که دچار آریتمی می شوند، ساختمان قلب شان کاملا سالم است و مهم آن است افرادی که دچار آریتمی قلب می شوند حتما باید به پزشک مراجعه کنند تا در صورت نیاز توسط فوق تخصصان الکتروفیزیولوژی درمان شوند.

بر اساس این گزارش آریتمی های کند قلب با تعبیه دستگاه های خاصی قابل کنترل است بدین گونه که بیمار با یک جراحی کوچک که نیاز به بی هوشی ندارد، از طریق رگ، سیم هایی داخل قلب کار گذاشته می شود که این سیم ها با کمک یک باتری که زیر استخوان ترقوه و زیر پوست تعبیه می شود، ضربان قلب را تنظیم کرده و آریتمی و نیز حالت سرگیجه فرد برطرف می شود.

مدیر بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) در همین خصوص با اشاره به آمار قابل توجه مراجعان به این مرکز، از انجام بیش از 36 عمل پرمننت در سه ماهه اول سال جاری خبر داد و گفت: این بیمارستان علی رغم تمام مشکلات مالی، از هیچ تلاشی برای در جهت درمان بیماران فروگذار نکرده است.

وی ادامه داد: این بیمارستان در این سه ماه جهت تامین دستگاه های مورد نیاز بیماران بیش از 4 میلیارد ریال به صورت نقدی هزینه کرده است که کمتر از 5 درصد این مبلغ توسط بیمار پرداخت شده است و مابقی آن طی پرداخت های طولانی مدت شرکت های بیمه گذار پرداخت خواهد شد!

دکتر جنگجو همچنین از تعامل بسیار خوب بیمارستان های دولتی در راستای ارائه خدمت و تسریع در انجام امور بیماران سخن گفت و ادامه داد: بیمار در هر نقطه ی این شهر که باشد بیمار دانشگاه علوم پزشکی شیراز محسوب می شود و تمامی کادر درمانی و پشتیبانی دانشگاه خود را جهت درمان آن بیمار مسئول می داند.

مدیر بیمارستان قلب الزهرا (س) در پایان ابراز امیدواری کرد با پرداخت به موقع مطالبات بیمارستان ها روند خدمت رسانی به مراجعین و بیماران با سرعت بیشتری انجام پذیرد.

  
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1396-5-31 10:55        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ