گرامیداشت روز جهانی بهداشت دست

بزرگداشت روز جهانی بهداشت دست با شعار "پیشگیری از سپسیس در مراقبت های درمانی با رعایت بهداشت دست" برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، هر ساله هزاران نفر در سراسر جهان به عفونت های بیمارستانی مبتلا می شوند که برخی از آنها فوت می کنند و یا بطور قابل توجهی به بیماری ها و عفونت های شدید دیگر مانند "استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی سیلین (MRSA)" و یا بیماری های عفونی ایجاد شده بدنبال دریافت مراقبت ها و بستری در بیمارستان مبتلا می شوند.

رئیس بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) با تاکید بر رعایت بهداشت دست بویژه توسط کارکنان بیمارستانی گفت: ارتقاء آگاهی، تغییر نگرش و بهبود رفتار حرفه ای در امر بهداشت و رسیدن به الگوی رعایت پنج موقعیت بهداشت دست گامی بلند در کاهش بسیاری از عفونت های بیمارستانی خواهد بود.

دکتر پیمان ایزدپناه در ادامه ضمن اشاره به حضور فعال واحد کنترل عفونت و توجه ویژه به موضوع بهداشت دست در غرفه هفته سلامت امسال، از توزیع ژل های ضدعفونی کننده و آموزش دقیق مراحل شست و شو و ضدعفونی دست به کارکنان و مراجعین بیمارستان خبر داد.

وی همچنین توزیع پمفلت های آموزشی و نصب پوستر های پنج موقعیت بهداشت دست در بخش های مختلف، اهدا لوح تقدیر و جایزه به کارکنان پیشرو در این امر و برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع بهداشت دست را از دیگر اقدامات بیمارستان عنوان کرد.

بنا بر این گزارش، کارکنان و فرزندان ایشان تا پنجشنبه 27 اردیبهشت فرصت دارند آثار  خود را به واحد کنترل عفونت بیمارستان تحویل دهند و در مسابقه نقاشی بهداشت دست شرکت کنند.

  
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-2-17 9:45        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ