بهره برداری از مجهزترین مرکز تخصصی سی تی آنژیوگرافی قلبی دولتی در استان فارس

مجهزترین مرکز تخصصی سی تی آنژیگرافی قلبی دولتی استان فارس در بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) به بهره برداری رسید.

سی تی آنژیوگرافی

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، سي تي آنژيوگرافي قلب روشي است براي مشاهده وضعيت عروق کرونري قلب و تشخیص دقیق و زود هنگام گرفتگی رگ های قلبی که بدون انجام عمل تهاجمی انجام مي‌شود و عملکرد خون رسانی سرخرگ ها به قلب را در قالب تصاویر سه بعدی به نمایش می گذارد.

رئیس بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س) با اشاره به اینکه در بسیاری از بیماران، سی تی آنژیوگرافی جایگزین مناسبی برای آنژیوگرافی است گفت: اين آزمايش پزشکي غيرتهاجمي علاوه بر امکان مشاهده عروق کرونري قلب، اطلاعات تشخيصي بسيار مفيدي را در مورد وضعيت بيماراني که در معرض خطر بالاي بروز بيماري سرخرگ‌هاي کرونري هستند، تأمين مي‌کند.

وی ادامه داد؛ واحد تصویربرداری پزشکی این بیمارستان در مساحتی حدود 700 متر مربع، با همکاری بخش خصوصی و اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال احداث و تجهیز گزدیده است.

دکتر پیمان ایزدپناه افزود: دستگاه سی تی آنژیوگرافی این بیمارستان از نوع 128 اسلایس و با پهنای تصویربرداری چهار سانتی متر قادر است تا 6 عکس در ثانیه و با دقت بسیار بالای سه دهم میلی متر در اختیار کادر درمانی قرار دهد.

وی در خصوص خدمات قابل ارائه توسط این دستگاه، ضمن معرفی تصویربرداری از عروق کرونر، تصویر برداری از دریچه قلب، تصویر برداری تخصصی TAVI و تصویر برداری عروق مغزی به عنوان مهمترین ویژگی های آن، به تصویر برداری پرفیوژن اندام های بدن، تصویر برداری مجازی برونکوسکوپی، کولونوسکپی و اندوسکوپی نیز اشاره کرد.

سی تی آنژیوگرافی

دکتر ایزدپناه همچنین از کاربرد این دستگاه جهت تصویربرداری اورژانسی برای بیماران دچار سکته و خونریزی مغزی و تصویربرداری حرفه ای جهت تشخیص متاستاز های سرطانی و ارزیابی بیماران پیوندی کبد و کلیه نیز خبر داد.

رئیس بیمارستان قلب الزهرا (س) در پایان گفت: انجام خدمات تخصصی سی تی اسکن بویژه پرفیوژن از اندام های مختلف بدن بخصوص مغز از امکانات و قابلیت های دیگر این بخش خواهد بود که در راستای اجرای کد 724 و تشخیص مراحل اولیه سکته های مغزی کاربرد فراوان دارد.

 

 

 

 

 

 

  
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-5-23 10:52        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ