واحد بازتوانی بیمارستان قلب الزهرا (س) به دستگاه تمرینات قدرتی تنفسی (Power Breathe) مجهز شد.

واحد بازتوانی بیمارستان قلب الزهرا (س) به همت بیماران نیک اندیش خود به یک دستگاه Power Breathe مجهز شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، آقای منوچهر ولی بیگی و آقای حمیدی با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات واحد بازتوانی، اقدام به خرید و اهداء یک دستگاه Power Breathe کردند.

دستگاه Breathe Power  یک  تقویت کننده  عضلات  تنفسی می باشد که جهت  تقویت  قدرت و استقامت  عضلات تنفسی به کار می رود.

متخصص پزشکی ورزشی بیمارستان قلب الزهرا (س) تنگی نفس را یکی از علائم آزار دهنده در بیماران با مشکلات قلبی ریوی معرفی کرد و گفت: تنگی نفس مهمترین دلیل ناتوان کننده سایر اندام ها در این گونه از بیماران است.

دکتر دهقانی ادامه داد: با وجود حجم طبیعی ریه در این افراد عضلات تنفسی زود خسته می شوند و بدن برای تامین اکسیژن لازم و حفظ حیات فرد، از واکنشی به نام دزدی یا سرقت استفاده می کند و بدن خون خود را از عضلات محیطی مانند دست ها و پاها سرقت می کند و آن را به سمت عضلات تنفسی می فرستد.

وی افزود: کم خونی حاصل توسط دزدی عضلات تنفسی از عضلات اندام محیطی سبب محرومیت از اکسیژن و مواد غذایی برای دست ها و پاها می شود که در نهایت ضعف بدنی و عدم توان کافی برای انجام امور روزمره را به دنبال خواهد داشت.

متخصص پزشکی ورزشی این مرکز با اشاره به اینکه معاینه و درمان اختلالات عضلات تنفسی برای اولین بار در شیراز توسط واحد بازتوانی بیمارستان قلب الزهرا (س) انجام می گیرد ادامه داد: دستگاه Power Breathe این امکان را فراهم می کند تا علاوه بر اندازه گیری قدرت عضلات تنفسی، عملکرد و توان آن را افزایش دهد.

دکتر دهقانی در پایان گفت: توانایی تنفسی بیماران پس از گذراندن دوره یک ماهه از این ورزش ها در حدود 33 درصد افزایش یافته و باعث می شود که این عضلات طی ورزش خسته نشوند و در نتیجه ظرفیت قلبی ریوی این بیماران افزایش پیدا کرده و فرد می تواند با توان بالایی به انجام امور شغلی و روزمره خود بپردازد.

  
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-7-22 14:17        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ