انجام دومین عمل تاوی در بیمارستان قلب الزهرا (س)

دومین عمل تعویض دریچه آئورت به روش بسته (TAVI) در بیمارستان قلب الزهرا (س) شیراز انجام شد.

تاوی

به گزارش روابط عمومی بیمارستان، عمل تاوی (TAVI) یک جراحی پیشرفته قلب بسته است که دریچه مصنوعی از طریق شریان کشاله ران و با استفاده از وسایل خاص وارد قلب می‌شود.

این عمل با حضور دکتر شهرام لطفی جراح قلب از دانشگاه آخن آلمان، دکتر پیمان ایزدپناه اینترونشنیست، دکتر مسیح شفاء جراح قلب، دکتر علیرضا معرف فلوشیپ اکو، دکتر جواد صدری متخصص بیهوشی و همکاری بیش از 10 پرستار و تکنسین اتاق عمل بر روی یک بیمار 65 ساله با موفقیت انجام شد.

رئیس بیمارستان قلب الزهرا (س) با اشاره به اینکه این عمل بدون باز کردن قفسه سینه انجام می گیرد گفت: در عمل تاوی دریچه مصنوعی از طریق شریان فمورال پا وارد اندام قلب شده و روی دریچه خود مریض تعبیه می‌شود.

دکتر پیمان ایزدپناه ادامه داد: در حال حاضر تعبیه دریچه مصنوعی از طریق بالن بیشتر برای بیماران با سن بالا که امکان بیهوشی عمیق و جراحی باز را ندارند انجام می گیرد.

وی افزود: در این روش علاوه بر جلوگیری از عفونت های جراحی، بیمار پس از سه روز بدون وجود عارضه خاصی قادر به انجام فعالیت های روزمره خود خواهد بود.

رئیس بیمارستان قلب الزهرا (س) با اشاره به پیچیدگی و تعدد مراحل در این عمل گفت: تجربه و مهارت تیم پزشکی در انجام این عمل در کنار همکاری و هماهنگی بالا بسیار حائز اهمیت است.

دکتر ایزدپناه در پایان با اشاره به اینکه اولین عمل تاوی در این بیمارستان آذر سال 1396 انجام شده است گفت: بیمارستان قلب الزهرا (س) تنها بیمارستان دولتی جنوب کشور است که به سبب وجود تجهیزات و امکانات لازم و پزشکان با تجربه عمل تاوی در آن انجام می گیرد.

  
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-8-28 11:55        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ